Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

انرژي دروني چگونه به هدر مي رود؟

انرژي دروني چگونه به هدر مي رود؟

@ انرژي دروني از راه هاي مختلفي همانند عبادت، راز و نياز با خداوند، مراقبه، گفتن مانتراها و ذكرها و تكرار نام هاي مقدس خداوند، كمك معنوي به ديگران، از بين بردن ايگوها، كار ايزوتريكي و خواب هاي عميق و ... به دست مي آيد. اين انرژي مي تواند براي كار دروني و صيقل درون و پاك كردن ناخوداگاه انسان از انواع پليدي ها و حالت هاي نفساني بكار گرفته شود. اما اين انرژي به راحتي و از روي غفلت و عدم آگاهي از دست مي رود.

@ نشت انرژي به صورت هاي مختلفي در انسان اتفاق مي افتد. مثلا حادثه اي براي انسان اتفاق مي افتد. نگراني و اضطراب و استرس همانند خوره انرژي را در درون انسان مي مكند و مصرف مي كنند. نگراني يكي از ايگوهاي شايع و رايج بشري در جوامع امروزي است. گاه در برخي جوامع آنقدر شايع و عادي شده كه مردمان بسياري فكر مي كنند نگراني جزئي از زندگي روزمره است و با آن كنار آمده اند، در حاليكه اين چنين نيست و نبايد اين گونه باشد.

@ خشم يكي از بزرگترين انرژي ها را در درون استفاده مي كند.وقتی پيشامد يا تصادفي اتفاق مي افتد، شما به راحتي تحت تاثير غريزه و حالت هاي نفساني قرار مي گيريد. ماشين گونه عمل مي كنيد و خشم خود را با حركات و گفتن كلماتي ركيك بيرون مي ريزيد. انرژي زيادي با اين كار به بيرون ريخته مي شود. اگر بتوانيد خشم خود را در اين مواقع كنترل كنيد، انرژي حاصل از اين كار در درون ذخيره مي شود و به بيرون ريخته نمي شود.

@ شهوت و تخيلات شهوت آميز، يكي از راه هاي ديگري است كه انرژي زيادي به وسيله آن از دست مي رود. تخيلات و افكار شهوت آميز، باعث تغذيه ايگوی شهوت در درون مي شود و انرژي به جاي اينكه صرف خودسازي دروني گردد، مستقيما توسط ايگوي شهوت تغذيه و مصرف مي شود.

@ حرفهاي بيهوده و جر و بحث، يكي ديگر از كارهاي رايج جوامع است و انرژي بسياري در آن به هدر مي رود. تا جاييكه ممكن است بايد از بحث كردن پرهيز كرد چرا كه هيچكس تا به حال با بحث كردن چيزي را قبول نكرده است، پس بهتر است انرژي مان را بيهوده صرف انجام كاري كه بي فايده است نكنيم.

@ اگر به كارهاي روزمره خود در طي 24 ساعت نگاه كنيد به راحتي مي توانيد بفهميد انرژي دروني شما در چه كاري مصرف مي گردد. ببينيد اين انرژي مصرف شده باعث خودسازي مي شود؟ يا اينكه شما فقط آن را هدر مي دهيد.

@ با انجام ندادن هر كار كوچكي كه انرژي شما را بيهوده مصرف مي كند، مي توانيد از هدر رفت انرژي دروني جلوگيري كنيد و انرژي را در درون ذخيره كنيد. از انرژي ذخيره شده مي توانيد در جهت از بين بردن ايگوها و در مسير خودشناسي استفاده نمائيد، پس انرژي را با انجام كارهاي بيهوده هدر ندهيد.

  • تاریخ: شنبه 13 مهر 1398 - 18:58
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 303

ارسال نظر

خوش آمدید

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

آمار

  • بازدید امروز: 18
  • بازدید دیروز: 3
  • بازدید کل: 8640

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی