Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

خشم یک واکنش ذهنی است که بر روی تمامی سیستم بدن تاثیر گذار است، اما مدیریت این حالت ذهنی می تواند برای بسیاری از مردم یک کار مشکل باشد.

.....
 
برخی مسائل بهداشتی از جمله فشار خون بالا، افسردگی، حمله قلبی، اضطراب، و مشکلات هضم با فرایند خشم ارتباط مستقیم دارند.

در هنگام عصبانیت قلب و تنفس شما سریع تر می شود و شما در صورت عدم توانایی برای کنترل آن، آماده یک عمل فیزیکی هستید. توصیه متخصصان برای راهکار کوتاه مدت کنترل خشم، مراقبه یا تنفس عمیق به مدت ۱۰ ثانیه و انجام آن برای چند بار است. اما در دراز مدت نیز راهکارهای زیادی برای کنترل خشم وجود دارد.

۱. ورزش و کنترل خشم: سطوح استرس به طور کلی با انجام تمرینات ورزشی کاهش می یابد، پیاده روی، یوگا، شنا جزو تعدادی از ورزش هایی هستند که می توانند به کاهش استرس کمک کنند، ورزش به عنوان بخشی از زندگی روزانه یک راه خوب برای خلاص شدن از التهاب و خشم است.

۲. خواب کافی: استراحت به طور منظم و اجتناب از الکل می تواند مانعی برای ابتلا به خشم باشد و احتمال اقدامات خلاف قبول را هنگام خشم و عصبانیت کاهش دهد.

۳. بحث در مورد احساسات با شخص دیگر شما را در معرض دیدگاه های دیگر قرار داده و احتمال تصمیمات غیر منطقی هنگام خشم را کاهش می دهد.

۴.  فکر کردن قبل از صحبت در هنگام خشم مفید است. جمع آوری چند ثانیه ای افکار قبل از این که چیزی بگویید، اجازه هر گونه درگیری لفظی با دیگران را کاهش می دهد.

۵. به جای تمرکز بر روی آنچه موجب خشم شده، به راه حل های احتمالی و حل و فصل مسئله می توانید بیندیشید.

۶. واکنش‌ های خشونت ‌آمیز را مدیریت کنید، بیان مسئله مشکلی ایجاد نمی‌ کند، به شرطی که به شیوه‌ ای آرام و عقلانی آن را ابراز کنید، کمی صبر کنید و هنگامی که توانستید به روشنی فکر کنید، ناراحتی خود را به طور غیر تهاجمی بیان کنید. نگرانی‌ ها و نیازهایتان را به طور روشن و صریح بیان کنید، بدون اینکه عواطف دیگران را جریحه ‌دار نمایید یا اینکه تلاش کنید به زور بر آنان مسلط شوید.

۷. از طنز برای رهایی تنش تان استفاده کنید. به شوخی گرفتن می ‌تواند به کاهش تنش تان کمک کند، البته از زخم‌ زبان زدن پرهیز کنید چون این کار می‌تواند احساسات مخاطبان تان را جریحه ‌دار کند و باعث بدتر شدن وضعیت شود.

۸. به خودتان زمان استراحت بدهید. در طول زمان‌ هایی از روز که تنش ‌زا هستند، دوره‌ های کوتاه استراحت برای خود بگذارید، چند دقیقه زمان آرام ممکن است به شما کمک کند که آمادگی بیشتری برای مواجهه با امور بدون تحریک یا خشمگین شدن پیدا کنید.

۹. هنگامی خشم‌ تان را فرو می‌برید، احتیاط را از دست ندهید. از درونی کردن خشم و متوجه کردن آن به خودتان یا برون ‌ریزی آن از راه‌ های دیگری خودداری کنید.

۱۰. اگر احساس می کنید نیاز به گرفتن کمک برای کنترل خشم دارید، به درمانگران و مشاوران روان درمانی مراجعه کنید. دوره های مختلف مدیریت خشم از طریق روان درمانی می تواند به شما کمک کند.

۱۱. اگرچه یادگیری کنترل خشم، یک چالش در هر زمان است، اما در مقابل یادگیری بخشش یک ابزار قدرتمند است که به شما اجازه می دهد خشم و احساسات منفی خود را تبدیل به احساسات مثبت کنید.

  • تاریخ: جمعه 12 مهر 1398 - 17:43
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 316

ارسال نظر

خوش آمدید

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

آمار

  • بازدید امروز: 3
  • بازدید دیروز: 3
  • بازدید کل: 8625

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی